Header Ads

Вчені навчили людей використовувати ехолокацію для навігації

Деякі з зрячих учасників могли розрізнити зміну розмірів приміщення на 4% експерименті брали участь як зрячі, так і сліпі люди. 


В експерименті брали участь як зрячі, так і сліпі люди. 

Групу людей навчили використовувати ехолокацію для навігації. Учасниками експерименту стали як зрячі, так і сліпі люди. Таке дослідження провели вчені і опублікували результати в журналі Journal of Neuroscience. 

Учасники експерименту за допомогою потьохкування мовою навчалися визначати розміри віртуального приміщення. Раніше було відомо, що сліпі здатні використовувати ехолокацію, але залишалося неясним, чи зможуть зрячі теж нею користуватися. 

В результаті дослідження виявилось, що у них це виходить навіть краще, ніж у сліпих – деякі з зрячих учасників могли розрізнити зміну розмірів приміщення на 4%. Найменш успішні учасники помічали зміни на 16%. Крім того, всі учасники показували помітно кращі результати, коли видавали звуки самі. 

Прослуховування цокання мовою на аудіозаписи не дало достатньо ефективних результатів. Крім того, вчені виявили, що як при прослуховуванні, так і при самостійному цоканні у учасників активувалися ділянки мозку, що відповідають за рух. 

Ймовірно, моторна кора задіяна в тому числі і в обробці сенсорної інформації. У сліпих ж при цьому активувалася зорова кора – як припускають вчені, вони представляли, як це відскакує від стін.