Header Ads

Вчені відкрили гігантську планету, що складається з пінопласту

Астрономи виявили планету з допомогою транзитного методу, тепер належить з'ясувати склад об'єкта Американські астрономи з Лихайского університету (штат Пенсільванія) виявили гігантську газову планету, розміром перевершує Юпітер.


Однак по щільності вона порівнянна з пінопластом, і вчені поки не можуть дати цьому пояснення. Про відкриття повідомляє видання ScienceAlert, передає Ukr.Media. Космічний об'єкт, названий KELT-11b, знаходиться в 320 світлових роках від Землі. За оцінками дослідників, він на 40% більше Юпітера і в п'ять разів легше. Крім того, екзопланета має дуже товсту атмосферу.

KELT-11b обертається навколо зірки KELT-11, яка незабаром почне збільшуватися в розмірах. Це означає, що в найближчі 100 мільйонів років планета буде поглинена зовнішніми шарами червоного гіганта, оскільки вона розташована дуже близько до свого сонця. Один оборот навколо зірки, вона робить менш ніж за п'ять днів. Астрономи виявили планету з допомогою транзитного методу.

Оскільки KELT-11 є дуже яскравою зіркою і під час проходження планети її яскравість зменшується на 0,3%, вчені спочатку не могли точно ідентифікувати транзитну подію. Однак подальші спостереження змогли підтвердити наявність газового гіганта. Астрономи планують в подальшому визначити склад атмосфери KELT-11b. Це допоможе зрозуміти, чому розміри екзопланети в два рази більше, ніж ті, що характерні для об'єктів її маси.