Header Ads

Вчені зробили грандіозне відкриття про рослини

Виявляється, рослини вміють виражати емоції.


Біологи Південного методистського університету (США) розкрили таємницю здатності рослин визначати час: коли їм цвісти, а коли — засвоювати поживні речовини. Це відкриття дозволить вирощувати культури в таких умовах, в яких вони зараз не ростуть, передає Ukr.Media. 

Рослина постійно стежить за тим, що відбувається навколо, щоб адаптуватися. Цю функцію виконують, наприклад, білки фоторецепторів, вбираючі і передають світлові сигнали. Зокрема, білки ZTL і FKF-1. "У рослин дуже складна мережа фоторецепторів, що збирає всілякі довжини хвиль, щоб розпізнати кожен елемент навколишнього середовища і діяти відповідно", — говорить професор Брайан Золтовски, керівник дослідження.

Учені знали, що амінокислоти в ZTL стають активнішими до ночі, тобто можуть відміряти денний ритм. А FKF-1 включається при ранковому світлі і засікає сезонні зміни. Але як саме ця інформація інтегрувалася в організм, залишалося загадкою, поки вони не зробили дослідження і не вивчили уважно те, як білки поглинають світло і які хімічні зміни відбуваються між днем і вночі.

"Тепер ми розуміємо хімію, що дозволяє рослинам підтримувати природний 24-годинний ритм, синхронізований з навколишнім середовищем. Це дозволить нам налаштувати хімічні процеси, як ми крутимо реостат лампи, щоб змінити здатність організму стежити за часом, — говорить Золтовски. — Так що ми можемо або сповільнити годинник рослини, або прискорити їх. Змінюючи ці хімічні події, ми зможемо перебудувати фотохімію рослин, щоб вони адаптувалися до нового клімату".

Команда Золтовского з'ясувала, як білок формується і розпадається, реагуючи на сонячне світло, і з якою швидкістю це відбувається. Вони проаналізували кристалічну структуру рослинного білка, чия функція полягає у вимірюванні інтенсивності сонячного світла. Цей білок може транслювати інтенсивність світла у формування хімічних зв'язків, які дозволяють рослинам відстежувати час і кажуть їм, коли цвісти, а коли засвоювати поживні речовини. 

Виявляється, рослини вміють не тільки розпізнавати, але й виражати емоції. Проект Florence допомагає кімнатним квітам «виговоритися», перетворивши з допомогою спеціальних датчиків електронні імпульси від рослин у текстові повідомлення. З допомогою цих сигналів люди можуть зрозуміти, в якому стані знаходиться грунт у рослини і чи потребує воно в поливі.