Header Ads

Неймовірно корисні властивості золи. Все, що потрібно знати про золу

Азоту в ній немає, але міститься до 30 елементів: калій, кальцій, магній, залізо, кремній, фосфор, сірка, бор, марганець і ін.


1. Зола живить рослини. Азоту в ній немає, але міститься до 30 елементів: калій, кальцій, магній, залізо, кремній, фосфор, сірка, бор, марганець і ін Зола може замінити фосфорно-калійне добриво. При цьому у деревній золі і в золі, отриманої від спалювання соломи, міститься різна кількість елементів, передає Ukr.Media. У 100 г деревної золи (1 стакан об'ємом 200 гр) міститься 3 г фосфору, 8 г калію, 25 г кальцію. Зола соломи містить більше поживних речовин – 5-6 г фосфору, 10-16 г калію.

При весняної підготовки ґрунту (якщо восени її не удобрювали) вносять 100 гр золи (1 склянка) на 1 м2, що замінює 1 ст. лож. сульфату калію. Також при такому внесення рослини будуть майже повністю забезпечені бором, якого майже завжди не вистачає на піщаних грунтах. Деякі садівники-городники радять додавати 3-5 склянок золи на 1 м2 при перекопуванні і розпушуванні грунту (на піщаної грунті вносять тільки навесні). Але це може негативно позначитися на земних жителів (особливо дощових хробаків). Адже зола по суті агресивний луг.

Можна вносити золу не у сухому вигляді, а у вигляді настою — 1 склянка золи на 1 відро води і використовувати цей розчин на 1-2 м2 при поливі в якості підгодівлі рослин. Регулярне внесення золи в грунт під квіти, кущі, овочі і навіть дерева покращує їх живлення, підвищує опірність рослин до хвороб та погодних примх. А листя рослин, які удобрювали золою, стають жорсткими і не по зубах попелиці і листогризучих.

2. За допомогою золи можна боротися з шкідниками.

Самих шкідників зола не вбиває. Але створює для них несприятливе середовище, а листочки робить більш грубими і недоступними для попелиці Обприскують проти шкідників добовим настоєм (100 г просіяного попелу на 10 л води). Такий душ особливо люблять капуста, смородина і слива. Є думка, що у великих концентраціях (до 1 кг на 1 м2) зола здатна знищити дротяників.

3. Зола — профілактичний засіб від гнилей при зберіганні овочів. Добре присипати золою зрізи м'ясистих кореневищ (наприклад, жоржин). Це сушить поверхню і ставить заслін різних гнилей. Також добре золою «припудрювати» овочі, надіслані на зимове зберігання (картопля, морква, буряк). Це також сприяє профілактиці різних грибкових та інших захворювань у рослин, які частенько виявляються під час їх зберігання.

4. Зола сприяє дружному і швидкому проростанню насіння, зміцненню розсади.

Золу багато городники застосовують для намочування насіння перед посівом. На 1 л води беруть 2 ст. ложки золи, настоюють 2 доби, проціджують. Таким настоєм також можна підгодовувати розсаду овочевих і квіткових культур. 

5. Зола покращує структуру грунту і збагачує компост.

Мало того, що зола збагачує грунт елементами, вона також знижує її кислотність. При створенні компостних куп або ям також добре використовувати золу. Її просто в невеликих кількостях вносять у компост, що сприяє швидкому перетворенню органіки в родючий гній і насичує її корисними елементами. Але треба пам'ятати поради досвідчених садівників і городників, які не рекомендують поєднувати золу з гноєм та аміачною селітрою. Зберігати золу треба в сухому місці при зволоженні з неї втрачається калій

І ще дещо-які корисності, які допоможуть зважувати без терезів:

  • 1 ч. ложка містить
  • 2 г золи 1 ст. ложка – 6 г
  • 1 сірникову коробку – 10 г
  • 1 гранований стакан – 100 г
  • 1 півлітрова банка – 250 г
  • 1 літрова банка – 500 г золи.
Джерело