Ліки дитинства. Що ви знаєте про лікувальні властивості подорожника
Цей придорожній бур'ян має чимало лікувальних властивостей.
Ще змалку бабуся казала, що подорожник найкраще загоїть подряпину. Й справді, допомагало! Та, виявляється, ця рослина має значно більше корисних властивостей.
З його допомогою, кажуть натуропати, можна подолати кашель, шлункові захворювання, та навіть зарадити неплідності.
Докладніше про це розпитуємо Олену Світко, натуропата, лікаря народної медицини.
-- Побутує думка, що подорожник володіє багатьма лікувальними властивостями. Якими саме?
-- Насамперед, подорожник є протизапальним та знеболювальним засобом. Він прискорює процес регенерації шкіри після травми, володіє кровоспинною та бактерицидною дією. Настоянки та екстракти подорожника регулюють секреторну шлункову діяльність.
-- Як застосовувати подорожник та які ліки з нього можна приготувати?
-- Із подорожника готують відвари, сиропи, настої, соки, компреси та мазі. Подорожник використовують як засушеним, так і свіжим. Вся рослина -- від коренів до листя -- є цілющою! Якщо 5 листків подорожника залити 250 мілілітрами окропу та настоювати, то такий настій допомагає при захворюваннях травного тракту. Відвари з листя подорожника використовують при лікуванні туберкульозу, бронхітів та інших хвороб легеневої системи.
-- Часто листя подорожника просто прикладають до ран та місць укусів. Чому?
-- Так, подрібнене листя і корінь цієї трави мають здатність "витягувати" отруту, а також сприяють тому, аби вона не поширювалась.
-- А як застосовувати подорожник при кашлі та бронхітах?
-- Можна приготувати сироп. Для цього 3 столові ложки сушеного листя заливають склянкою окропу та доводять до кипіння. Після цього охолоджують та додають 3 столові ложки меду. Суміш потрібно вживати по чайній ложці 5 разів на добу, або ж кожну годину при дуже сильному кашлі.
-- А чи справді цвіт подорожника може вилікувати чоловічу неплідність?
-- У народі кажуть: "Подорожник -- для чоловічої гордості та жіночої радості". Усе тому, що відвар подорожника може допомогти при лікуванні простатиту та імпотенції. Приготувати його дуже просто: одну столову ложку цвіту треба залити склянкою окропу і п'ять хвилин варити на вогні. Коли охолоне, процідити та вживати по дві ложки 3 рази на день.
Тримісячне вживання відвару насіння подорожника здатне відновити рухливість сперматозоїдів для ефективного запліднення яйцеклітини. До слова, відвар подорожника допомагає й при запаленні маткових труб, усуває їх непрохідність.
-- А кому не варто вживати відвари та настої з подорожника?
-- Його не можна вживати при підвищеній кислотності шлунка. Не варто вживати ці природні ліки й при підвищеному згортанні крові ("густій" крові).