Header Ads

Вчені встановили, що м’ятний чай — не тільки освіжаючий напій, але і засіб для поліпшення пам’яті


М’ятний чай – це не тільки освіжаючий напій, який допоможе вам влаштувати невелику перерву протягом метушливого дня.

Відповідно до одного з останніх досліджень він покращує короткочасну і довготривалу пам’ять, передає Ukr.Media.

М’ятний чай покращує пам’ять

Дослідження, представлене на Щорічних зборах Британського психологічного товариства, додало ще одну позитивну властивість м’ятного чаю і так вражаюче резюме. Дослідники з Northumbria University вивчали вплив деяких трав і запахів на настрій і пам’ять. 180 добровольцям було запропоновано відповісти на запитання анкети, які дозволяли встановити взаємозв’язок між їх настроєм і напоєм, який їм пропонувався у випадковому порядку: м’ятний чай, ромашковий чай, гаряча вода. Через 20 хвилин після чаювання учасники експерименту виконували тести на виявлення особливостей їх когнітивних функцій, в тому числі, вимірювалися і їх мнемічні здібності.

Результати експерименту виявили зв’язок між вживанням м’ятного чаю і поліпшенням настрою і пізнавальних здібностей. У тих випробовуваних, які пили м’ятний чай, спостерігалося поліпшення довготривалої і оперативної пам’яті, підвищувалася їх активність. У тих добровольців, які пили ромашковий чай, навпаки, спостерігався седативний ефект: учасникам експерименту важче було щось згадати і швидко сконцентруватися.

У другому експерименті також вивчався вплив запахів розмарину і лаванди на когнітивні здібності людей старшого віку. Встановлено, що у тих випробовуваних, які знаходилися в кімнаті з ароматом розмарину, поліпшувалася пам’ять. Ті, хто знаходився в кімнаті з ароматом лаванди, виявилися більш спокійними і врівноваженими, але їх мнемічні здібності не поліпшувалися.

Відомо було і до проведення експерименту, що кожна з цих трав впливає на настрій і когнітивні здібності людини. Але завдяки виконаним дослідженням це стало науково підтвердженим фактом. Крім того, м’ята завжди розглядалася як засіб, що зменшує головний біль, блювоту, здуття, покращує травлення, регулює роботу кишечника і навіть полегшує похмілля.

Керівник дослідження доктор Mark Moss зазначив, що поки ці корисні властивості м’яти залишаються на рівні недоказанного припущення, вона може активно використовуватися як засіб, що реально поліпшує нашу розумову діяльність.

Дослідження показало, що м’ята і ромашка мають протилежний ефект на настрій і пам’ять людини. Але разом з тим, вони роблять благотворний вплив на людей, особливо старшого віку .