Header Ads

Система TRAPPIST-1 населена "близнюками" Землі

Американські вчені виявили, що Майже всі планети в системі TRAPPIST-1 дуже схожі на Землю по структурі надр і атмосфери. До такого висновку прийшли американські вчені. Свої доводи вони опублікували в журналі Astrophysical Journal Letters.


Для того, щоб прорахувати можливі хімічні склади планет, вчені провели аналіз даних по проходах планет по диску червоного карлика, навколо якого вони обертаються. Потім вони спробували вирахувати точну масу небесних тіл, а також їх щільність, товщину атмосфер і кількість води на поверхні.

В результаті дослідники прийшли до висновку, що 20-25% маси однієї з планет доводиться на воду. Однак через невелику відстань до зірки її поверхню розігрівається до дуже високих температур, що сприяє утворенню густого хмари пари, через якого існування життя на ній неможливо

Решта шість планет зоряної системи, за словами вчених, більш схожі на Землю. Частка води в їх масі коливається в межах декількох відсотків, а в надрах повинні бути присутніми породи, схожі за складом і щільності з мінералами на Землі. В ході досліджень вчені прийшли до висновку, що дві з семи планет цілком придатні для життя.

Тепер вчені впритул займуться їх вивченням. Нагадаємо, що TRAPPIST-1 - це зірка, що знаходиться в сузір'ї Водолія на відстані 40 світлових років від Сонця. У 2016 році вчені відкрили три планети, що обертаються навколо цієї зірки. У 2017 року було оголошено про існування ще чотирьох планет, три з яких знаходяться в зоні населеності.

До речі, пам'ятаєте планету Татуїн із "Зоряних воєн"? Як стверджують вчені, такі планети цілком можуть існувати в реальності. Головна умова - вони повинні бути віддалені від своїх двох Сонць на ідеальне відстань, тоді на них не виявиться розпеченій пустелі.