Як Виростити Печериці На Дачі Або У Домашніх Умовах.
Напевно, кожен дачник хоч раз замислювався над питанням, як вирощувати гриби на своїй ділянці. Найпростіше зайнятися вирощуванням печериць, які невибагливі до світла і можуть рости в теплицях, підвалах, в сараях і навіть у відкритому ґрунті. Печериці відносяться до пластинчастих грибів сімейства агарикових. Виростають в дикій природі в лісах, луках, степах. Люблять гарно удобрений грунт, часто можна їх знайти на перегної.
Промисловим способом вирощують шампіньйон двуспоровий і двокільцевий. Для вирощування цих грибів потрібно дотримуватися ряду спеціальних умов. А як виростити печериці на дачі влітку, щоб забезпечити сім’ю смачними та безпечними грибами? Існує три різновиди печериці двуспорової: — кремова — коричнева — біла Кремові печериці в дикому вигляді не зустрічаються, вони вирощуються тільки в штучних умовах. Капелюшок у цих грибів в діаметрі від 2 до 8 см, ніжка товста, висотою до 8-10 см. На ній завжди помітні залишки комірця, що оперізують ніжку гриба.
Пластини ніжно — рожеві або світло — коричневі. Вибір на користь печериці двуспорової для вирощування в культурі зроблений тому, що його грибниця найкраще приживається на штучному субстраті і дає хороший урожай плодових тіл. Крім того, цей вид має прекрасні смакові якості, він абсолютно безпечний. Історія культивування грибів відома давно, у Франції вона налічує кілька століть. При правильному вирощуванні печериць можна домогтися врожайності більше 10 — 12 кг з кв. метра.
В Україні, де традиційно віддавали перевагу зібраним грибам з дикої природи, спроби вирощування печериць в господарствах, стали робити тільки в кінці 18 — початку 19 століття. Важливим моментом у вирощуванні грибів є отримання стерильної грибниці. Для промислового виробництва її отримують в лабораторних умовах, а де можна взяти грибницю для вирощування печериці на дачі? Як отримати грибницю шампіньйонів для вирощування
Для вирощування печериці на дачній ділянці насамперед потрібен посадковий матеріал — міцелій або грибниця. Найпростіший спосіб отримання грибниці печериць для вирощування у відкритому грунті — це знайти місце, де вони ростуть найбільш купчасто. Найчастіше вони поселяються на добре угноєній землі. Восени з цього місця треба зняти шар ґрунту, на якому добре будуть помітні нитки гіфів. Оптимальний розмір одного пласта 40 см на 40 см і товщиною до 20 см. Зберегти до весни зняті пласти можна в погребі чи на горищі заміського будинку.
Важливо дотримуватися досить низької температури і не допускати надлишку вологи. Заготівля дикого міцелію — найпростіший ефективний спосіб отримання посадкового матеріалу. Всі інші способи досить трудомісткі, вимагають спеціальних приміщень або теплиць, певних навичок. Можна придбати готовий посадковий матеріал в спеціальних магазинах. Вирощування шампіньйонів печериць з міцелію на ділянці Для закладки грядки під печериці потрібен гній.
При можливості, краще заготовити кінський, але підійде і гній великої рогатої худоби. Для грядки під посадку грибів змішують такі компоненти: — гній, 250 кг — гіпс, 5 кг — вапно (крейда), 5 кг — сечовина, 1 кг — солома, 5 кг Якщо немає можливості використовувати злакову солому, можна скористатися кукурудзяним бадиллям або сухим листям. Отриману суміш розподілити шаром в 20 см і залишити дозрівати на два тижні. Раз на три — чотири дні насипаний шар акуратно перемішують і розпушують.
Перед посадкою міцелію грунт добре зволожують. Посадку роблять у шаховому порядку, піднімаючи верхній шар товщиною в 3 см і укладаючи туди шматочки заготовленого грунту з міцелієм, закриваючи зверху піднесеним грунтом. У ньому слід зробити отвір товщиною з палець, для доступу повітря і вологи. Відстань між лунками залишати в 20 — 25 см. Через два тижні грибниця повинна прижитися, про це буде свідчити білий наліт під шаром грунту в місцях посадки.
При слабкому розростанні грибниці грядку треба зволожити. Зволоження роблять з ручного обприскувача. Ще через 14 днів на поверхні з’явиться білий наліт, його присипають пухким шаром хорошої садової землі. Перші плодові тіла повинні з’явитися через три — чотири дні. Для вирощування печериць на дачі з покупної грибниці діють відповідно до інструкції або користуються способом для дикого міцелію. Найкраще печериці плодоносять в тіні. Тому грядку для них доцільно влаштовувати на ділянках, де є тінь від рослин або будівель. В цілому, за сезон, можна прибрати кілька врожаїв печериць.
Якщо немає можливості купити готовий міцелій або заготовити дику грибницю, то можна спробувати виростити гриби найпростішим способом. Простий спосіб вирощування шампіньйонів печериць на дачі На початку літа постаратися знайти місце, де печериці ростуть у природному середовищі. Зібрати найзріліші гриби, не зрізаючи їх, а викручуючи із землі, що б на ніжках залишилося трохи міцелію і землі. На ділянці викопати траншею, глибиною в 20-30 см.
Заповнити її гноєм, змішаним з соломою. Зверху насипати лісової або садової землі шаром 5-6 см. Все зволожити. Зібрані гриби порубати ножем і розкласти на підготовлену поверхню. Засипати все шаром землі в три сантиметри. Через чотири тижні мають з’явитися перші гриби. Періодично можна частину грибів залишати і чинити з ними так само, як при першій посадці. Таким же способом можна виростити багато лісових грибів.
Сьогодні у продажу можна без по проблем, за досить демократичною ціною, придбати свіжі шампіньйони, але вирощені на дачі своїми руками, вони значно смачніші і головне, безпечніші.