Header Ads

Археологи розкрили таємницю існування стародавньої цивілізації

Вчені - археологи розгадали таємницю стародавньої Індської цивілізації, яку також називають Хараппською та пояснили причину, чому вона проіснувала аж до сьогодні.


Цивілізація, яка нараховує кількатисячну історію, не лише не зникла, а й змогла пристосуватися до надважких умов життя в засушливій долині Інду, - пише "naked-science".

Читайте також: Вчені знайшли сліди стародавньої цивілізації на Марсі

За словами вчених, древнішими цивілізаціями нині існуючими вважаються лише Єгипетська та Месопотамська. Проте Індська в древні часи переважала інші за чисельністю мешканців та заселяла найбільшу територію.

Занепад цивілізації припав на 1900 роки до н.е., коли сталися серйозні кліматичні зміни. Проте люди тоді зуміли боротися з природними катаклізмами та пристосовувалися до всіх негативних наслідків стихій.

Британський археолог Кемерон Петрі і його колеги провели розкопки поблизу міста Ракхігархі - одного з найбільших міст Індської цивілізації. Виявилося, що люди в давнину займалися сількогосподарською діяльністю в незвичний спосіб. Вони вирощували одразу кілька видів зернових та овочевих культур. Клімат у їх виживанні зіграв велику роль, оскільки у тих регіонах сезони дощів в літній і зимовий періоди перетиналися. Іншими словами, якщо влітку урожай не вдався, то становище рятували зимові культури. Саме це, на думку вчених, і дозволило цивілізації проіснувати так довго.