Header Ads

Творець Всесвітньої павутини представив свою стратегію боротьби з фейками

Засновник Всесвітньої павутини сер Тім Бернерс-Лі оприлюднив своє бачення того, як протистояти зловживанням даними в інтернеті і підробленим новин.


У відкритому листі, приуроченому до 28-ї річниці створення Всесвітньої павутини, Бернерс-Лі висловив стурбованість такими явищами в інтернеті, як фейкові новини, порушення прав на недоторканність приватної інформації та зловживання у сфері політичної реклами, а також представив стратегію боротьби з ними строком на п'ять років.

Сер Тім Бернерс-Лі вважає, що потрібно перш за все покінчити з неправомірним використанням особистих даних, що підриває, на його думку, ідею свободи слова. Він також закликав більш жорстко регулювати "неетичну" політичну рекламу.

На думку засновника Всесвітньої павутини, існує небезпека того, що користувачі можуть втратити контроль над своїми власними даними, а влади посилити спостереження за громадянами через інтернет.

Заходячи на різні сайти, користувачі змушені погоджуватися на ряд умов, які позбавляють їх, по суті, контролю над особистими даними Британський учений заявив, що люди, які допомогли розвинути інтернет з допомогою блогів, твітів, фотографій, відео і різних веб-сторінок, повинні замислитися над тим, як зробити Всесвітню павутину місцем, яке надає всім "однакові права та можливості".

Користувачі часто змушені погоджуватися на умови, висунуті різними сайтами. Вони не мають права вирішувати, якою частиною особистої інформації вони хотіли б ділитися, а якою ні. Сер Тім Бернерс-Лі заявив, що хотів би співпрацювати з компаніями, щоб "повернути користувачам контроль над своїми даними".

Поява на світ соцмереж супроводжувалося боротьбою за кількість кліків, що призвело до появи фейкових повідомлень, які часто важко відокремити від реальних новин.
Джерело