Header Ads

До чого призводить стрес і як його подолати назавжди

Сучасний неспокійний ритм життя майже не залишає часу на відпочинок. Накопичуються втома і відчуття розбитості, з'являється біль, що є першими ознаками стресу. Дізнаємось, як справлятися зі стресом або не допустити його появи.


Життя сучасної людини нагадує боротьбу за виживання: кожен день наповнений подіями і швидкоплинними рішеннями. Це та рутина, яка може перетворитися на справжню проблему — стрес. У різних людей симптоми стресу можуть відрізнятися, але точно відомо, що цей стан впливає на тіло, розум, почуття та поведінку, навіть коли ми цього не усвідомлюємо.

Може з'явитися скимний головний біль, м'язові судоми, розлад сну, неспокій, страх або переїдання. Ви можете подумати, що страждаєте від якоїсь хвороби, але насправді причиною цього є стрес.

Як розпізнати стрес

Як організм сигналізує про стрес:

• головний біль;
• напруга м'язів або біль у м'язах;
• прискорений пульс;
• втома;
• розлад шлунку;
• розлад сну.

Тіло реагує на стрес головними та м'язовими болями. Через постійну втому ви будете хотіти весь час залишатися у ліжку. Стрес впливає на травну систему та обмін речовин. Тому в людини, що знаходиться у стані стресу, можуть з'явитися проблеми зі шлунком, такі як підвищена кислотність, синдром подразненої товстої кишки, нудота або діарея. Порушення сну: довге засипання, безсонні ночі — це симптоми стресу.

Психічний стан під час стресу Стрес впливає на психічний стан. Людина, що знаходиться у стресі, може весь час відчувати занепокоєння та тривогу. Іншим проявом стресу є відсутність мотивації або зосередженості в роботі. Це може супроводжуватися дратівливістю або гнівом у тривіальних речах, наприклад, нервовою реакцією на поведінку дитини. У жінок явним симптомом стресу є печаль або депресія.

Як проявляється стрес у поведінці Стрес може виявлятися і в поведінці. Наприклад, людина, що знаходиться в стані стресу, може повністю або частково втратити апетит, віддалитися від друзів і родичів або призвичаїтися до паління, алкоголю, наркотиків. Як справлятися зі стресом Стрес — це відчуття дуже сильного психічного або емоційного тиску, яке неминуче і регулярно з'являється у нашому житті. Стрес можуть викликати завищені життєві вимоги, проблеми в родині або на роботі та інші обставини. Перш за все задумайтеся про причини, які викликають цю напругу. Можливо, вам потрібно змінити спосіб життя і спробувати методи релаксації.

Правильно харчуйтеся Стрес — це реакція організму на будь-що, що порушує його природний стан. Тому задумайтеся про правильне харчування, яке зробить вас здоровішим і щасливішим. Усуньте якомога більше джерел стресу Наприклад, якщо вас турбує стовпотворіння, відвідуйте супермаркет, коли ви впевнені, що там мало людей. Зробіть прибирання у своєму будинку, роздайте непотрібні речі, які розсіюють увагу і викликають роздратування. Навчіться розслаблятися Розслаблення є прекрасним способом зменшити стрес. Не очікуйте, що стрес миттєво зникне. Це може зайняти деякий час.

Під час відпочинку намагайтеся не зациклюватися на самому стресі. Подумайте про щось спокійне і приємне. Читання улюбленої книги, спокійна прогулянка або лісотерапія дуже ефективні в цьому відношенні. Правильний сон Більшості людей потрібно не менше 7—8 годин сну щоночі. Нічний відпочинок очищує мозок від токсинів.

Якщо ви допізна засиджується за роботою — стрес гарантований. Глибоке дихання і медитація Глибоке дихання, при якому задіюються м'язи живота, — найшвидший та найкращий спосіб управління стресом. Виробіть корисну звичку робити перед сном комплекс вправ для розслаблення або медитацію — і вже через деякий час ви отримаєте відчутний ефект. Уникайте передбачувано стресових ситуацій

Якщо друзі запросили вас пограти в теніс, бридж або іншу гру, яка викликає у вас психоемоційне напруження, краще відмовитися. Зрештою, суть цих заходів — добре провести час. Якщо ви знаєте, що цього не станеться, грати безглуздо.

Не дозволяйте стресу управляти вами, будьте господарем свого життя!
Джерело