Всемеро важча за Землю: вчені шукають життя на екзопланеті
Екзопланета під назвою LHS 1140b знаходиться в 40 світлових роках від Землі в сузір'ї Кита і обертається навколо зірки типу червоний карлик
Міжнародна команда астрономів виявила нову екзопланету, на якій може існувати життя. Про це повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії (ESO).
Об'єкт, який претендує на звання "кращого місця для пошуку ознак життя за межами Сонячної системи", знаходиться в 40 світлових роках від Землі, розташований в сузір'ї Кита і обертається навколо червоного карлика.
Екзопланета, що отримала назву LHS 1140b, знаходиться в центрі так званої населеної зони, умови якої, на думку вчених, сприятливі для виникнення життя. Відстань між планетою і її зіркою в десять разів коротше дистанції між Землею і Сонцем.
У той же час об'єкт отримує вдвічі менше світла, на відміну від Землі, з огляду на те, що червоні карлики значно менше і холодніше Сонця.
Астрономи оцінюють вік екзопланети в як мінімум п'ять мільярдів років . Також встановлено , що її діаметр в 1,4 рази перевищує діаметр Землі і становить майже 18 тисяч кілометрів .
Планета майже в сім разів важча за Землю і , отже , має більш високу щільність . Це дає підстави вважати , що LHS 1140b , ймовірно , складається з каменю і має залізне ядро , передає Ukr.Media.
Надалі астрономи планують за допомогою космічного телескопа Хаббл докладніше оцінити придатність планети для життя .
22 лютого 2017 року вчені NASA заявили , що виявили сім планет , три з яких можуть бути придатні для існування життя . Планети розташовані на відстані 40 світлових років від Землі ( 235 трильйонів миль ) в сузір'ї Водолія , в зоряній системі ультрахолодного карлика TRAPPIST - 1 .
Згодом вчені поставили придатність виявлених планет для життя під сумнів.