Вчені зробили неймовірне відкриття ВІЛ
Вчені навчилися знаходити клітини, в яких ховається ВІЛ.
Американські біологи відкрили ген, який включається тільки в тому випадку, якщо в клітці знаходиться сплячий вірус імунодефіциту людини.
Про своє відкриття дослідники повідомили в журналі Nature Medicine. На даний момент люди, які страждають від ВІЛ, може прожити десятки років завдяки антиретровірусних препаратів.
Разом з тим, із-за сильних побічних ефектів прийом препаратів може бути припинений на декілька тижнів.
У цьому випадку вірус починає копіювати себе і повертається до початкових масштабами інфекції за два чи три тижні. За словами вчених, навіть невеликої кількості клітин з прихованим вірусом достатньо для того, щоб відродити інфекцію після припинення лікування.
Тепер же дослідники знайшли вирішення цієї проблеми, спостерігаючи за тим, як повноцінні і дефектні частинки ВІЛ проникають в ракові клітини і змінюють їх роботу в присутності та у відсутності імунних клітин.
Виявилося, що клітини людини, заражені ВІЛ, мають унікальну рису – вони у великій кількості виробляють бета-галаксидазу, фермент, який використовується вірусом для складання його оболонки.
Нормальні клітини не виробляють ці молекули, так як ген, відповідальний за їх виробництво, вставляється в ДНК вірусом імунодефіциту і не має аналогів в людському геномі.
Відповідно, присутність самих молекул ферменту або вироблених їм цукрів дозволяє практично зі стовідсотковою впевненістю говорити про те, що в клітці ховається ВІЛ.
Використавши подібну методику для аналізу крові ВІЛ-інфікованих людей, вчені встановили, що в їх організмі в 70 разів більше заражених клітин, ніж вважалося раніше.