Header Ads

Якщо хочете мати здорове серце, відрегулюйте роботу органів травлення

Серце – це, з одного боку, насос для циркуляції крові, а з іншого боку – судинна система, її розподільник: кому скільки дати.


Тому, якщо нормально працює серце, то всі органи і системи отримають всього в міру, а, отже, тонус організму і працездатність будуть високими, передає Ukr.Media. Але, якщо серцево-судинна система починає барахлити, проявляючись вегетосудинною дистонією, від цього страждають всі внутрішні органи. Від чого ж виникає цей поширений діагноз? Серце "Сердечні" проблеми – це наслідок вегетосудинної дистонії, а не причина її появи.

А викликають цей синдром неполадки в печінці та кишечнику. У свою чергу токсини з органів травлення б'ють по "двигуну" людського організму, зумовлюючи вегето-судинні розлади. Якщо, у випадку проблем з шлунком, його можна розвантажити за допомогою дієти, то серце не може влаштувати собі розвантажувальні дні, зобов'язана працювати вдень і вночі без перебоїв, та ще й з величезним навантаженням.

За добу серце звичайної людини перекачує 15 т крові, проштовхуючи її по судинному руслу довжиною 100 тисяч кілометрів і, виконуючи при цьому 100 тисяч скорочень. Тому дуже важливо мати доброякісну кров. Вона залежить від чистоти повітря, яким людина дихає, їжі, яку вживає, і станом кишечника.

Є навіть такий діагноз: лямблиозний міокардит (запалення серцевого м'яза, який проявляється болем в ділянці серця, задишкою, іноді набряком). Хоча лямблії (паразити) в серці не живуть, а поселяються в кишечнику, але токсини, які вони виділяють, йдуть в печінку, а від неї до серця відстань досягає всього 20 див. Зрозуміло, що в цьому випадку серце лікувати треба в комплексі з кишечником.

Міокардит може виникнути у відповідь на сильне отруєння токсинами. Якщо ж отруєння відбувається в менших дозах, то помітних серцевих збоїв може не відбуватися. Але кожне попадання в серце токсинів буде викликати поява невеликого вогнища запалення, в результаті якого відбувається відмирання певної ділянки м'язи.

Людина може про це навіть не здогадуватися, а дізнатися лише після обстеження на електрокардіографі, отримавши висновок кардіолога: дифузні зміни м'язи серця. Цей діагноз сьогодні дуже поширений після 20 років. Після 50 років з'являється нове формулювання: кардіосклероз, яке означає, що в отмершем ділянці м'язи з'явилася сполучна тканина (рубець), яка заважає роботі серця. Таке грізне й поширене захворювання, як атеросклероз прийнято пов'язувати з надлишком холестерину в крові.

Вчені помітили, що у хворих атеросклерозом на стінках судин з'являються, так звані, пінисті клітини. Це реакція стінки судини на запалення (по суті, це імунне запалення), яке викликають токсини. Потім в атеросклеротичної бляшці з'являються тромбоцити. Холестерин ж з'являється значно пізніше, як "рятувальний засіб" – посудина постраждав і потрібно його "штопати". Тому в крові та підвищується його рівень. Якщо холестерин "прибирати" з організму драконівськими методами (виснажливими дієтами, медичними препаратами), то серце від цього насправді буде мало користі.

Напад прискореного серцебиття часто викликаний попаданням в нього токсинів. Скажімо, людина вдихнув повітря з випарами фарби або отруйні речовини, вони через печінковий фільтр "прорвалися" і дійшли до серця. Щоб було зрозуміліше, можна провести таку аналогію. Коли людина ріже цибулю, і його випари потрапляють в очі, він починає посилено моргати, щоб позбутися речовини, яка подразнює слизову.

Приблизно також відбувається і з серцем: за рахунок зміни частоти серцебиття організм намагається позбутися токсинів. Тому людям, які хочуть мати здорове серце, потрібно відрегулювати роботу органів травлення. Серце Це можна зробити лише, нормализировав свій режим і спосіб харчування. Інший методики не існує.

Про це ми вже неодноразово говорили – харчуватися потрібно 5-6 разів на добу невеликими порціями (дві щільно укладені жмені без верху). В цьому випадку відбувається не лише насичення організму корисними речовинами, але і його очищення. Кожний прийом їжі повинен супроводжуватися невеликою кількістю жиру (60 г на день – 10-12 г за один раз).Таким чином, організм виконує відразу кілька функцій: відбувається очищення печінки, стимулюється вироблення ферментів підшлункової залози, а також знешкоджуються паразити в шлунково-кишковому тракті.

Не потрібно забувати про рідини (близько 2-2,5 л на день), а також сорбентах. Найкращими сорбентами є тушковані і варені овочі і фрукти, які містять пектини (які вбирають токсини) і клітковина, яка виводить їх з організму. Робота основного органу центральної нервової системи, головного мозку також залежить від того, як працює серце і яку йому постачає кров. Адже в мозок надходить 20 % всієї крові.

Якщо серце не може надіслати йому цей обсяг, мозок буде працювати мляво, якщо кров забруднене токсинами, нервова система буде мати підвищену збудливість. Іноді говорять про людину, що він занадто вразливий, має поганий характер, але власник "поганого характеру" насправді не є поганим людиною, просто його нервова система страждає від токсичного забруднення.

Нервова система – це чутливий індикатор внутрішнього середовища організму. Лікарі-педіатри виводять чітку закономірність: якщо у дитини з'явився нервовий тик, йому потрібно лікувати лямблії. Зовнішня нервова неадекватність виявляє внутрішню дисгармонію. Засоби, які зміцнюють серцевий м'яз, – курага, мед, родзинки, горіхи. Але я б радив курагу, мед і родзинки вживати окремо від горіхів, оскільки всі компоненти будуть краще засвоюватися. Сухофрукти та мед дуже швидко потрапляють у кров, забезпечуючи енергетичну підживлення серця. 

Горіхи – це білки, тому потребують певного часу для травлення в шлунку. Вони також містять ненасичені жирні кислоти і вітамін Е – дуже потрібні для збереження молодості серця. Цінним для серця рослиною є календула, тому що вона містить багато вітаміну А, необхідного для боротьби з запальними процесами, які можуть виникати в серцевому м'язі. Спектр дії календули можна розширити, якщо використовувати її в зборі разом з росторопшей і безсмертником в рівних частинах.

Тоді дія на серце буде доповнено ще й впливом на печінку, яка дасть можливість не тільки зміцнити роботу серцевого м'яза, але і поліпшити якість крові, зберігаючи серцево-судинну систему від токсинів. Застосовують збір трав так: 1 столову ложку залити 300 мл води, довести до кипіння і потримати на водяній бані протягом 15 хвилин, настояти 45 хвилин. Вживати по 70 мл за 10-15 хвилин перед їжею.

Дуже корисним для серця є і відвар вівса. З одного боку він очищає печінку, створюючи умови для роботи серця, по-друге, активізує роботу нирок, в-третіх – підвищує енергетику серця (підвищує силу серцевого м'яза, за рахунок чого сповільнюється частота серцевих скорочень) Вівсяний відвар можна збагатити і посилити іншими "серцевими" компонентами, які є джерелом потрібного для серця мікроелемента калію: 2-3 столових ложки вівса залити 0,5-1 л окропу, потримати 30-40 хвилин на маленькому вогні, процідити, залити гарячим відваром курагу і родзинки (по кілька штук), а коли трошки охолоне, додати мед (за смаком).

Випити цей відвар протягом дня, ягоди з'їсти. Віджаті цільні зерна вівса не варто викидати. З них можна приготувати дуже корисна страва – перемолоти на м'ясорубці і зварити з них кашу, яку слід їсти перед сном і вранці натщесерце.

Ця каша не тільки наситить організм і серце, але і за рахунок оболонок вівса (чого немає в магазинних вівсяних пластівцях і вівсяній крупі) добре очистить організм. Щоб каша була смачною, можна додати сухофрукти, мед, прянощі або масло.