Header Ads

Медики пояснили причини ранкової гіркоти у роті

Відчуття гіркоти у роті - не просто тимчасовий дискомфорт, а важливий симптом, причиною якого може бути серйозне захворювання.


Чи знайоме вам відчуття, коли, прокидаючись вранці, ви не можете думати ні про що інше, як про іншому смаку гіркоти у роті. Та такому, що хочеться негайно піти почистити зуби, або попити води, щоб позбутися від цього навіть самому собі неприємного відчуття? Багато переживали це почуття, особливо після тривалих свят, після веселощів, зазначеного рясною застільною випивкою. Але мало хто замислювався про те, що огидне відчуття гіркоти у роті - не просто тимчасовий дискомфорт, а важливий симптом, причиною якого може бути серйозне захворювання, про що таким чином і сигналізує ваш організм. І простим полосканням рота за допомогою солодкої газованої води або огіркового розсолу причину цю прибрати неможливо, передає Ukr.Media.

Поява ранкового відчуття гіркоти у роті може мати різні причини, але найчастіше, як вважають медики, це означає серйозні проблеми з печінкою. Що будемо лікувати? Якщо гіркуватий присмак стає регулярним супутником ранкових пробуджень, а також супроводжується іншими симптомами (вагою в правому підребер'ї, увечері - печією), це може означати явні проблеми з жовчовивідними шляхами, за якими слід обов'язковий візит до гепатологу. Адже сам по собі ні холецистит, гепатит ні, ні тим більше цироз не розсмокчеться. І ранкова, і наступає відразу після їжі, гіркоту в роті говорить про той факт, що ваш стравохід потрапила жовч. Це означає, що у вас – порушення роботи жовчного міхура.

Якщо говорити точніше, то такі симптоми, суміщені з частими запорами, можуть говорити про можливе запаленні жовчного міхура – холециститі. Якщо його не лікувати, то застій жовчі може призвести до утворення каменів у самому міхурі або в печінці, що призведе до досить сумних наслідків – можливої закупорці (коли камені перекривають жовчні протоки) та термінову госпіталізацію, за якою слід видалення жовчного міхура. Ці ж симптоми можуть свідчити і про початковому цирозі печінки. Він зазвичай супроводжується також здуттям живота, розладом стільця.

У групі ризику знаходяться активні курці, ті, хто зловживає алкогольними напоями, а також часто контактують з токсичними або хімічними речовинами. Ранкова гіркоту може також говорити про можливе хронічному гастриті, захворюваннях 12-палої кишки, підвищеної кислотності в шлунку або навіть інфекціях ясен. Лікувати або не лікувати? Любителі народних рецептів можуть знайти десятки рецептів для усунення ранкової гіркоти у роті – від жування м'яти до полоскання різними трав'яними настоями.

Однак, доведеться розчарувати бажаючих знайти просте рішення складної проблеми – ніякі "запалення шлунка" одним тільки відваром ромашки не лікуються. Про ромашці можна сказати тільки одне – особливої шкоди від неї самої по собі не буде. Але і користі теж. Максимум – ви приберете симптом, причому на дуже короткий час, завдяки чому хвороба запущена і її реальне лікування затягнеться на довгий час, адже причину вона не прибере. 

Однозначну пораду можна дати тільки один: сигнали, які подає організм, повинні бути почуті. З любові до себе і свого здоров'я потрібно якомога швидше відвідати лікаря, здати всі аналізи, з'ясувати причину хвороби і вилікувати її раз і назавжди сучасними і ефективними засобами. А до того моменту, як ви зберетеся з духом і знайдете час для себе, коханого, звернутися до лікаря, який звичайно ж призначить вам гастродуоденоскопию, можна порадити тільки одне – не зловживати важкою для органів травлення смаженої, перченої, гострою, жирною і солоною їжею.

Замініть її кашами, літніми салатами. Дайте своєму тілу відпочинок, не змушуйте вже явно втомлений організм працювати на знос, адже після весняних пасочок і смаженої ковбаси вам ще належить літній сезон шашликів і барбекю.