Header Ads

Здоров'я. ...Організм сам знає, що йому треба..

Мануальний терапевт, дуже схожий на Черчилля в прямому і переносному сенсі, підготував програму оздоровлення, вважає,що "фізкультура для всіх", не кажучи вже про спорт, -- справа шкідлива,


Як правильно спати, щоб не померти уві сні? Чому шкідливо займатися фізкультурою? Чому висока температура - це добре? Хочете солодкого і солоного -- їжте! Курити не шкідливо! А алкоголь, нікотин та інші задоволення життя -- навіть дуже корисне, а в деяких випадках так прямо-таки і необхідне. -- Анатолій Болеславович, ви, напевно, так палите сигари, як Черчілль?

-- Так, курю. Можу навіть і хорошого коньяку випити. -- А як ви додумалися, що фізкультура шкідлива? Чи підказав хто? -- Ні, я сам до цього дійшов, що називається, емпірично, прислухаючись до свого організму. Потім, коли почав серйозно займатися медициною,то знайшов підтвердження цьому і в науці. -- Тоді давайте по порядку... -- Давайте спочатку я трохи розповім, що таке мануальна терапія і чим вона займається. Щоб зрозуміло було все інше. Людський організм - дуже складна біологічна машина.

Але в цьому скоєному біомеханизмі є слабкі місця, і при неправильних, нефізіологичних рухах може відбутися його поломка. І насамперед це стосується опорно-рухового апарату. Через хребет здійснюється соматична та вегетативна іннервація всього організму. І багато соматичні хвороби мають чисто "управлінську" природу. Скажімо, лікує людей хвору печінку, а насправді причина болю в хребті. "Проводочек" пережатий, і сигнал з перешкодами подається. Сьогодні практично у всіх хребет дефектний. - Ви хочете сказати, що немає жодної людини зі здоровим хребтом?

-- Кажуть, є. Але я таких не бачив. Напевно,здоровий хребет мали тільки Адам і Єва. А далі прогрес і медицина зіграли свою роль, вимкнувши наш вид з природного відбору. Мутації, маленькі генетичні зміни накопичуються. Плюс неправильний антифізіологічний руховий стереотип, і ось ми маємо те, що маємо -- 98% школярів з 1-го по 11-й класи потребують корекції хребта. А про дорослих і говорити нічого.

-- А що таке антифізіологічний стереотип? -- Це невміння правильно стояти, ходити, сидіти, спати. Ви знаєте, що майже 70% летальних результатів від інсультів та інфарктів припадає на 4-5 годин ранку? Вони відбуваються під час сну з-за неправильного положення тіл. -- А як треба правильно спати, щоб не врізати дуба відразу? -- Голова повинна лежати на подушці товщиною, рівній довжині плеча. У положенні лежачи на боці між тулубом і головою повинна бути пряма лінія, повернулися на спину -- лінія повинна залишитися колишньою.

На животі спати взагалі не рекомендується, може розвинутися атеросклероз. Шкідливо спати і на руці, закинутою за голову. До антифізіологічного руху відноситься і згинання тулуба вперед. Якщо необхідно підняти тягар, треба присідати навпочіпки, а не нахилятися всім тілом. Якщо ви, наприклад, піднімаєте статеву ганчірку, згинаючи хребет, -- це еквівалентно тому, що її вага збільшується в 20-- 30 разів порівняно з фізіологічним підйомом -- з навпочіпки. -- А як же американський метод бути красивою і стрункою за допомогою 1 кг квасолі -- розкидати її щоранку з пакета, а потім за одної штучки збирати назад, тобто робити 100 -- 200 розгинань в день, щоб живіт був плоским?

-- Це хибний метод, він шкідливий для хребта. Якщо треба підкачати прес, то краще лягти на спину, взяти той же самий пакет квасолі, покласти на живіт і глибоко протягом 6 секунд вдихати, потім на 6 секунд затримати дихання, потім 6 секунд видихати. Робити це треба кожен день по 25 --30 разів. Кожні два тижні додавати по 500 г на живіт, довівши вага до 30 кг Через півтора-два роки живіт буде, як дошка. А щоденні згинання хребта небезпечні. Так само, як розгинання і згинання шиї. -- Але ж саме ці рухи, зміцнюють м'язи, що лежать в основі уроків фізкультури і занять у спортивних секціях? Вже давно доведено, що спорт некорисний, а фізкультура повинна бути дозованою і дуже спрямованою. У тому вигляді, в якому вона зараз викладається в школі, вона просто шкідлива. Загальна фізкультура "для зміцнення м'язів" абсолютно протипоказана людям з проявами остеохондрозу хребта. А таких більшість, включаючи дітей. Бездумне розмахування руками та ногами, стрибок через "козла" ні до чого доброго не приводять.

Людина може щодня протягом п'яти років займатися ранковою гімнастикою і в результаті стане інвалідом,тому що при фізкультурі навантаження розподіляється на всі групи м'язів,а йому треба якісь розслабляти м'язи, а які,навпаки,зміцнювати, нарощувати. Звичайно, наші методики занадто нові і незвичайні для людини, якій ще зі сталінських часів вселяли, що треба всім без винятку займатися фізкультурою і спортом. Або ось візьмемо більш пізнє захоплення -- біг заради життя, пам'ятаєте? Від інфаркту всі бігали. Виявилося, що це теж шкідливо для хребта. У бігу існує фаза удару,коли біжить приземляється на п'яту і вага його тіла збільшується в п'ять разів. А от ходити швидко корисно.

Багато чого з того, що нами сьогодні сприймається як новизна, незабаром буде звичайною практикою. Пам'ятаєте, раніше вважалося, що висока температура шкідлива й небезпечна для організму. При 38 градусах відразу призначали давати антибіотики або інші жарознижуючі. А зараз доведено, що висока температура-це захисна реакція організму. Більш того, кожній людині хоча б раз у рік корисно побути з високою температурою --це профілактика ракових захворювань, метод омолодження, тренингиммунної системи.

-- Що ще порадите? -- Корисно випивати в день за 30 -- 50 г алкоголю,т. к. це єдина речовина, яка переносить жири в людському організмі. Корисно регулярно займатися статевим життям. Корисно не відмовляти собі в інших задоволеннях Хочеться солодкого -- їжте на здоров'я, солоного -- теж -- їжте. Організм сам знає, що йому треба, передає Ukr.Media.