Header Ads

ВАЖЛИВО!!! Сьогодні стартувала медична реформа, подробиці якої приголомшують усю Європу, тепер ВСЕ ЗМІНИТЬСЯ


Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг і лікарських засобів, передає Корупція.Інфо

Цим рішенням парламентарі дали старт медичній реформі.Верховна Рада України у четвер, 8 червня, ухвалила за основу законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, що є частиною медичної реформи. У першому читанні законодавчу ініціативу підтримали 227 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Документ передбачає надання громадянам гарантованого пакету медичних послуг та лікарських засобів коштом державного бюджету. Ідеться про те, що розробку стандартів медичної допомоги, оцінку медичних технологій, акредитацію установ охорони здоров’я в Україні здійснюватиме спеціалізоване державне некомерційне агентство. Відповідні правила встановлюватиме уряд. Також проект закону містить вимоги до так званих клінічних установок (сьогодні це – клінічні протоколи) – систематично розроблених рекомендацій, які встановлюють схвалений лікарями та медичною наукою порядок лікування тих чи інших хвороб.

Законопроект також повинен скоротити долю неформальних приватних платежів за медичні послуги. Передбачається і перехід на закупівлю медичних послуг через єдиного національного замовника з 2018 року. Загалом проект медичної реформи в Україні передбачає запровадження офіційної співоплати за медичні послуги вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з 2018 року.