Корисні продукти для роботи мозку
Людський мозок - це головний, центральний комп'ютер нашого організму, що виконує безліч надзвичайно важливих завдань, і відповідає за безперебійне функціонування всього організму.
Сучасній людині все більше доводиться працювати без сну і відпочинку, швидко пристосовуватися до зміни розумової діяльності, працювати в авральному режимі. За таких умов виникає швидка стомлюваність, накопичується напруга, стрес, що неодмінно призводить до дратівливості або апатії.
Їжа для розуму - це не тільки пізнавальна література, роздуми і розмови на всілякі глибокі теми, складні завдання і самоаналіз, а й продукти харчування.
Під час інтенсивної розумової діяльності, організму життєво необхідно отримувати продукти, що поліпшує його роботу і роботу мозку. Адже, їжа, яку ми вживаємо, самим прямим чином впливає на стан нашого здоров'я.
Важливо!
Вживана їжа, повинна бути тільки органічна, тобто без вмісту пестицидів. Вчені довели, що фрукти та овочі, оброблені пестицидами, IQ людини знижують. Тому, обов'язково виключіть зі свого раціону консерванти і всі шкідливі хімічні речовини, якими так багаті солодкі газовані напої і всілякі ковбаси, а також спиртні напої, які і зовсім викликають деструкцію мозкових клітин.
Йдемо далі, незважаючи на те, що нікотин - нехарчовий продукт, він все ж не менш небезпечний для вашого мозку. Тому, для початку обов'язково усуньте всі «шкідливості» і, запевняю вас, позитивний результат не змусить себе довго чекати.
Сучасна медицина стверджує: якщо в організмі постійно присутні вітаміни і мікроелементи, що живлять мозок, то навіть в дуже зрілому віці, зберігається прекрасна пам'ять і гострий розум.
Харчування
завжди має відповідати активності розумової діяльності. Не можна переїдати і недоїдати - в цій справі важлива «золота середина».
Як усі ми знаємо, виснажена дієтою людина, набагато повільніше реагує на що відбуваються навколо нього події, стає неуважною, розсіяною. А все тому, що ви тримаєте на мізерному харчуванні не тільки весь організм, але і мозок зокрема.
А ось короткочасне голодування
- цілком допустимо, воно сприяє очищенню організму, а значить, поліпшується зовнішній вигляд, а разом з тим, несе ще один дуже приємний, дивовижний ефект - пробуджує здатність творити.
Є і зворотна ситуація: при переїданні - наш мозок не працює в повну силу, оскільки всі сили спрямовані на перетравлення їжі, а не на розумові процеси.
Майте на увазі!
Продукти потрібно приймати дозовано, розподіляючи раціон протягом дня.
Обов'язково снідайте, адже давно відомо, що найвища активність у людини вранці, а значить, харчування обов'язково має бути насиченим. Найкорисніший сніданок - сир з низьким вмістом жирів, овочевий омлет, апельсиновий сік, бутерброди з арахісовим маслом і яйце некруто.
Також йде справа і з обідом, він повинен бути повноцінним (вміщати невеликі порції гарячих і холодних страв). А ось вечеря - нехай буде легкою, досить підкріпитися овочевим салатом і шматочком риби.
Отже, ось наша добірка кращих продуктів харчування для мозку:
1. Ягоди
Чорниця, ожина і малина - повні антиоксиданти - затримує старіння мозок, прискорює приплив крові до мозку. Вищеназвані ягоди містять і безліч компонентів, корисних для поліпшення пам'яті.
Чорниця підвищує здатність до навчання і підсилює гостроту зору. Досить вживати названі ягідки один раз в день, для досягнення відмінних результатів.
Ви може в домашніх умовах, приготувати смачний і дуже корисний коктейль, для цього вам знадобитися: суміш чорниці, чорничний йогурт, половинка банана і мелений лід.
2. Морепродукти (риба, устриці)
Дуже корисно для здоров'я, особливо для мозку - вживати рибу. Давно відомо, що швидка і плідна робота мозку неможлива без Омега-3 і 8 амінокислот. Саме тому червона риба (лосось і сьомга), а зокрема дикий лосось, обов'язково повинні бути присутніми в раціоні кожної людини. Якщо їсти всього одну порцію риби в тиждень, то можна значно зменшити свої шанси на хворобу Альцгеймера.
У багатьох країнах тунець внесений до списку обов'язкових продуктів, які людина повинна вживати хоча б раз на тиждень, і це неспроста, адже тунець - один з найважливіших продуктів, що живлять мозок.
Будь-яка риба містить велику кількість корисного для мозку фосфору і надає ясність розуму йод.
Устриці - дуже корисний продукт для роботи головного мозку. Причина тому, високий вміст цинку і заліза, що дозволяє зберегти гостроту розуму і поліпшити здатність легко згадувати необхідні факти.
3. Горіхи, насіння
Практично всі види горіхів дуже корисні для мозку. Набір, що містяться в них поживних речовин, сприяє ясному мисленню, погляд на життя змінюється на позитивний, і все це завдяки жирним кислотам омега-6 і омега-3, які виконують роль антидепресантів.
У деяких горіхах і насінні до того ж багато тіаміну і магнію, які покращують пам'ять, когнітивні функції і харчування мозку.
Волоський горіх - відмінне джерело цинку, калію, кальцію, магнію, заліза і фосфору. Ці речовини є головними складовими клітин мозку. Волоський горіх також багатий на вітаміни С, Р, РР, завдяки чому, мозкова активність підвищується.
Бразильський горіх (один з найбільш жирних горіхів) - найбагатше джерело селену (найпотрібніший елемент для головного мозку).
Гарбузове насіння вміщує в себе велику кількість цинку, різні кислоти, вітаміни А і В, всім це сприяє зниженню загальної стомлюваності організму і покращує настрій. Якщо ви хочете отримати ще більше цікавої інформації про горіхи та їх користь, то рекомендую пройти по посиланню, а про користь насіння ви дізнаєтеся зі статті.
Оптимальні добова доза: 30 - 50 грам, є і протипоказання: люди схильна до алергічних реакцій потрібно бути гранично обережним. Вживання горіхів у великих дозах може обернутися загостренням захворювання підшлункової залози і печінки.
4. Пряная їжа
Каррі. Основний інгредієнт в порошку каррі - куркумін, в ньому повно антиоксидантів. А вони якраз борються проти старіння мозку, підтримуючи когнітивні функції, що погіршуються з віком.
Шафран - його називає «цар приправ», містить цілий комплекс мінеральних речовин, велика кількість вітамінів групи В, аскорбінової кислоти. Шафран покращує роботу мозку, гостроту зору і навіть лікує нервові розлади.
Кориця - виводить з організму непотрібну сіль і сприяє активній діяльності мозку, а все завдяки вмісту трьох важливих компонентів: коричневий спирт, коричневий альдегід і ціннамілацетат.
Додавайте різні спеції в страві, адже вони не тільки покращує смак, але і дуже корисні для здоров'я.
5. Овочі
Морква - комора вітамінів, містить велику кількість лютеоліна, з'єднання, яке може знизити віковий дефіцит пам'ять і ризик розвитку запальних захворювань головного мозку. До того ж, морква містить в собі бета - каротин (джерело ретинолу) необхідного для гарного зору. Одна морква - добова доза вітаміну А. Морквяний сік ж фахівці рекомендують вжити не більше 200 грамів на день.
Буряк - багато залізо, йод і глюкоза, тобто вся важливі речовини для плідної робота нашої голови. Рекомендується з'їдати 150 г буряка в день, але не більше. Вживайте варену, так і сиру м'якоть коренеплоду.
А ось свіжоприготований сік, краще розвести з іншим соком, наприклад, яблучний.
Капуста і шпинат - це ще один корисний продукти, які дуже потрібно для мозку. Дуже добре допомагає, коли є необхідність згадати призабуту інформацію. Багатий вітаміни В6 і В12, фолієва кислота, багаті залізо. Про всілякі видах капусти, а головне про їх колосальної користь для організму ви можете дізнатися, пройшовши за посиланням.
Майте на увазі!
Шпинат протипоказаний при деяких захворюваннях нирок і жовчного міхура.
6. Фрукти
Яблука, груші, абрикоси - містить залізо, що допомагає наситити мозок необхідна для підтримки активності кисню. Для дорослої людини рекомендується щодня вживати не менше 300 - 400 грам фруктів в день.
Це, звичайно ж, не всі продукти, які живлять мозок, але думаю цього вже достатньо, щоб стати більш працездатним, активним і життєрадісним людиною.
Харчуйтеся з користю. Будьте здорові і позитивні. І пам'ятайте, що не менш важлива і корисна «їжа» для мозку - регулярні вправи для розвитку мислення.