Header Ads

Поряд з нашим Всесвітом знаходиться, як мінімум, ще один (фото)

Захоплюючим назвали вчені, очолювані професором Томом Шенксом (Professor Tom Shanks) з Даремського університету , своє пояснення природи таємничої Холодної плями (Cold Spot), виявленої в глибинах космосу.


Астрономи вказали місце, де два всесвіти коли-то стикнулися


Можливо, знайдено доказ існування паралельних всесвітів.

Таємниця Холодної Плями
ї
Воно — пояснення – опубліковано в журналі Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society) Придивившись, астрономи прийшли до висновку, що ця сама пляма «з'явилася в результаті зіткнення нашого Всесвіту з бульбашкою іншого». Тобто, вони запропонували визнати, що існує ще якийсь всесвіт — то паралельний, то просто розташований десь неподалік, передає Ukr.Media.


Холодна Пляма видно на карті реліктового випромінювання. Холодна Пляма була виявлена в 2004 році. Вона проявилася на картах мікрохвильового – реліктового випромінювання, дані для яких зібрали космічні обсерваторії. Спочатку збирав зонд НАСА (nasa's WMAP satellite), а потім — у 2013 році — космічний телескоп Європейського космічного агентства (European Space Agency's Planck satellite).

Пляму розташовану в напрямку сузір'я Ерідана приблизно в 3 мільярди світлових років від Землі. Саме воно являє собою гігантську область протяжністю 1,8 мільярдів світлових років, температура випромінювання якої набагато менше, ніж у навколишнього простору. Власне ця аномалія і відображено в назві. Природа Холодної Плями загадкова. Астрофізики, м'яко кажучи, її не розуміють. Але висувають гіпотези. Аж до припущень, що там діють інші фізичні закони, тому область так дивно виглядає з боку.


Про існування Холодної Плями свідчать дані зібрані двома космічними обсерваторіями. Нещодавно відзначився доктор Іштвана Жапуди (Dr. Istvan Szapudi) з Гавайського університету (Institute for Astronomy at the University of Hawaii at Manoa), який запевнив, що на основі наявних та даних та власних спостережень в оптичний телескоп (Hawaii's Pan-STARRS1 telescope), склав тривимірну модель Холодної Плями. І прийшов до висновку, що там нічого немає – ні зірок, ні планет, ні галактик. Там — порожнеча. Від цього і аномально низька температура.

Сверхпустота Ерідана — так стали називана Холодна Пляма після пояснень Жапуди. Але розуміння того, як виникла подібна аномалія, це не додало. Адже Всесвіт досить однорідно наповнений галактиками і зоряними скупченнями. Поява в ній величезної ділянки, в якому нічого немає, виглядає дивним, і дивним. Якщо навіть не надприродним. Шенкс з колегами по суті сперечаються з Жапуди. І запевняють, що Холодна Пляма ніяка не Сверхпустота. Воно — слід, свого роду синяк, з'явився більше 13 мільярдів років тому на «тілі» нашої Всесвіту після зіткнення з іншого всесвіту.

До подібних висновків астрономи прийшли після того, як вивчили параметри кількох тисяч галактик, оточуючих Холодна Пляма. А навколо літають бульбашки інших всесвітів Шенкс з колегами запевнили, що Холодна Пляма — це єдиний доказ того, що наш Всесвіт не самотній. Але тут вони погарячкували. Оскільки і до них астрономи виявили підозрілі сліди на картині реліктового випромінювання. Що лише підкріплює ідею про множинність всесвітів. Вважається, що це саме реліктове — мікрохвильове випромінювання, яким наповнений простір, є відлунням Великого Вибуху, який стався 13,8 мільярдів років тому. Тоді щось неймовірно крихітне і неймовірно щільне раптом "вибухнуло", розширилась й перетворилася у навколишній нас світ.

Тобто, наш Всесвіт. Зрозуміти як відбувся "акт творіння" не вийде при всьому бажанні. Лише з допомогою дуже віддаленою аналогією можна уявити ніби щось гримнуло-спалахнуло і промайнуло. Але залишилися то "ехо", то "відсвіт", то якісь недоноски. Вони і утворили мозаїку, яка представлена на карті, де світлі ("гарячі") ділянки відповідають більш потужного електромагнітного випромінювання. І навпаки.


Картина реліктового випромінювання стає все чіткіше. І інформативніше. "Гарячі" і "холодні" плями мікрохвильового фону повинні чергуватися рівномірно. Але карта свідчить: упорядкованого розподілу немає. Мозаїка рясніє темними, поява яких неможливо пояснити з позицій сучасної фізики. Наприклад, Стефан Фіні (Stephen Feeney) з лондонського університетського коледжу (University College London) звернув увагу на чотири дивних круглих плями. Ще кілька років тому він припустив, що ці "синці" виникли від ударів інших всесвітів з нашої.


"Синці", виявлені на картині реліктового випромінювання. Якщо Фіні настільки ж правдоподібний як і його послідовники, то до однієї сусідньої всесвіту, знайденої Шэнксом, слід додати ще чотири. Це, як мінімум. Варто продовжити пошук сусідніх всесвітів, так само як і більш переконливих доказів того, що наша — не єдина. Є заради чого. Адже існує не просто гіпотеза, а ціла теорія про так званих мультивселенних, завдяки яким людина начебто може жити вічно. Детальніше про це читайте Померши, люди встають в іншій — паралельної всесвіту.


Не виключено, що в інший світ – тобто, в інший всесвіт – душі людей потрапляють з того самого тунелю.