Header Ads

Екологи виявили півмільярда гектарів "втрачених" лісів (карта)

Лісовий покрив нашої планети вже кілька десятиліть неухильно зменшується.


Екологи б'ють тривогу не тільки в зв'язку із зменшенням ареалів існування тварин, але і в зв'язку з постійним зростанням забруднень в атмосфері. Нагадаємо, сьогодні ліси займають близько третини суші; їх площа становить близько 38 мільйонів квадратних кілометрів.

7% з них посаджені людиною, при цьому до початку 20 століття антропогенна діяльність знищила близько половини площі всіх лісів, що існували на планеті. Проте нова робота австралійських вчених напевно змусить світове наукове співтовариство переглянути дані, що стосуються лісового покриву нашої планети.

Справа в тому, що фахівці з університету Аделаїди, проводячи масштабне дослідження посушливих територій, виявили "загублені" лісові масиви в найнесподіваніших місцях: в Африці південніше Сахари, у центральній частині Індії, в прибережній Австралії і жарких регіонах Середземномор'я. У загальній складності виявлений лісовий покрив становить 467 мільйонів гектарів – це приблизно 60% Австралії.


Як пояснили експерти, "нові" ліси залишалися непоміченими з-за вкрай низької щільності. Вони розташовуються в регіонах, де мало води, бо дерева там ростуть розрізнено. В цілому досліджувані посушливі території виявилися заповненими лісами на 45% більше, ніж вважалося раніше. Виходить, що загальна площа всіх лісів – у масштабах планети – тепер збільшилася на 9%.

У зв'язку з цим кліматологи і екологи повинні будуть переглянути дані про кругообіг вуглецю в природі. Більш того, якщо посушливі регіони в принципі виявилися придатними для вирощування лісів, виходить, у людства відкриваються нові можливості в боротьбі з кліматичними змінами, укладають автори роботи.
Джерело