Header Ads

50 років брехні про сало і яйця

Починає ранок з білковим омлетом без солі, а закінчує - відварною курячою грудкою?


У мене для вас погані новини. Вам загрожує ожиріння, діабет і серцеві хвороби - істотно більше, ніж любителі кави з вершками і хороші стейки. У нашій культурі їжі надзвичайно сильно навантажено різні смисли, її споживання може викликати не тільки задоволення, але і гордість (я харчуюся правильно!), Вина, сором (я з'їв шкідливу, заборонену, погану їжу!).

Одна з найпоширеніших ідей про їжу в нашій культурі - поділ їжі на «здорову» і «нездорову». Цей підхід породжує величезну тривогу в зв'язку з харчуванням, підсилює обессію - фіксованість на темі їжі, привласнює людині статус «поганого» чи «хорошого» в залежності від тієї їжі, яку він з'їв. Підхід інтуїтивного харчування вчить нас не розділяти їжу на здорову і не здорову, а вибирати їжу по внутрішньому бажанню, потребі тіла.

Найчастіше ця ідея викликає подив. опір, навіть шок - як це так, не буває здорової і нездорової їжі. Як же тоді вибирати «правильну», корисну, що заподіює моє тіло добро і поліпшує здоров'я. Відповідь на це питання Інтуїтивне харчування дає просте і вже вам знайоме:

вибирати те, що зараз хоче ваше тіло.
Чому?

Та тому, що уявлення про те, яка їжа є «здоровою», в дієтології постійно змінюється. Відбулася подія величезної важливості в дієтології: вперше за багато років були кардинально змінені офіційні дієтологічні рекомендації в США - а саме по ним згодом формулюються всі інші дієтологічні рекомендації в інших країнах. «Протягом двох поколінь американці харчувалися відповідно за дієтологічною рекомендацією, суть яких не підтвердилася в клінічних дослідженнях», - написали всі без винятку великих ЗМІ, а також журнали про здоров'я.

Що ж змінилося?

По-перше, рекомендація підтримувати в харчуванні низький рівень жиру повністю себе вичерпала. У новій версії рекомендацій вказується, що холестерін, що міститься в їжі, НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до холестерін в крові. Американці - а слідом за ними і весь світ, який використовує ці рекомендації, абсолютно марно уникали яєчних жовтків і печінки десятиліттями.

Як пише «Нью-Йорк Таймс», в цьому велика роль лобі харчова індустрії, «мутивша воду» (продукти з низьким вмістом жиру прекрасно продавалися десятиліттями). Але основна причина є те, що ці рекомендації були засновані на дуже слабких наукових доказах: дослідження наглядове, епідеміологічний характер. Епідеміологічні дослідження демонструють зв'язок, асоціацію, але не причинно-наслідковий зв'язок між явищами. Замість того, щоб прийняти обмеженість таких даних для обсновання рекомендації, вчені переоцінили їх значимість.

Більшість діетологічних рекомендацій грунтувалися на дослідженнях Гарвардської медичної школи, проте в 2011 директор школи визнав, що результати їх досліджень не можуть бути використані в клінічних експериментах, тобто не можуть бути підтверджені. Також сумніви зазнали обмеження у вживанні солі.


Цілий ряд досліджень в останні роки отримали дані, що спростовують зв'язок вживання сатурірованних жирів і захворювань серця, як ми звикли думати. Той факт, що ми роками обмежували жири і холестерин в своєму харчуванні, міг завдати серйозної шкоди нашому здоров'ю. Урізання жирів в харчуванні автоматично означає збільшення вживання вуглеводів - зерна і круп, овочі і фрукти, того, що ми вважали «здорове харчування» десятиліттями. За 50 останніх роках кількість споживання жирів скоротилися на 25%, тоді як споживання вуглеводів зросли на 30%.

На даний момент комітет, який займається формуванням нових рекомендацій, пропонує виключити «нежирне м'ясо» зі списку рекомендованих для здорового харчування продуктів, і прибрати рекомендації скоротити червоне м'ясо і оброблене м'ясо. Зокрема, нежирне м'ясо повністю виключить зі шкільних сніданків. Чи може, що дієти, що виключають вживання м'яса, бути здоровими. Можуть.

А може бути і ні. Ми просто до сих пір толком не знаємо цього. Не існує серйозних дослідних даних, на які ми могли б спертися, які включали б дорослі вегетаріанець і описувала дитина. Фактично, пише «Нью-Йорк Таймс», з тих пір, як в 1961 році були випущені рекомендації обмеження сатурірованних жирів і холестерину, американці були залучені в безвідповідальний. неконтрольований дієтичний експеримент.

Настала пора більш скептично дивитися на результати епідемічних досліджень і перебудовувати стратегію харчування з самих її основ. До тих пір, поки цього не сталося, рекомендується повернутися до доброї старої дієти наших предків: поменше круп, поменше цукру, побільше тваринної їжі - м'яса, масла, незнежирених молочних продуктів.
Джерело